فهرست مقاله

ربات تلگرام مورد نظرتان را در ۱ دقیقه بسازید.

می خواهید ربات تلگرام بسازید اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید؟

با ربات تلگرام آشنایی ندارید؟

می خواهید بدانید چگونه یک ربات تلگرام بسازیم؟

چرا باید یک ربات تلگرام بسازی؟

 آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام را در اختیار شما قرار دادم تا اینکه بتوانید بدون هیچ گونه دغدغه ایی ربات های مورد نظرتان را بسازید و با محدودیت های ساخت ربات تلگرام آشنا شوید تا بسیاری از ابهامات شما برطرف بشه. همچنین با فرایند ۶ مرحله ایی جان بخشی به ربات تلگرام آشنا خواهید شد.

  اگر با ربات تلگرام آشنایی ندارید مقاله آشنایی با ربات تلگرام و اینکه ربات تلگرام چیست ذهنیت شما را نسبت به ربات تلگرام باز میکند؛ ضمن اینکه با تمام موارد از جمله مزایا ، معایب و امکانات ربات تلگرام و روش های کسب درامد از  ربات تلگرام آشنا خواهید شد.

خدمات سفارش ساخت ربات تلگرام سایت اشلون  خیالتان را برای طراحی ربات تلگرام راحت میکنه.

آموزش ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری: معرفی ربات تلگرام

اما در اینجا یک معرفی کوتاه درباره ربات تلگرام خدمت شما میگم : ربات تلگرام یکی از حساب های کاربری تلگرام است یا به عبارتی یک از بخش های مهم تلگرام است که برای انجام یکسری کارها بصورت خودکار و برنامه ریزی شده  از آن استفاده می شود. که در میان کاربران تلگرام به ویژه برنامه نویسان ربات تلگرام و فعالان در حوزه کسب درامد از ربات تلگرام محبوبیت خاصی داره چون که  خدمات بسیار مفیدی را در اختیار آنها قرار داده است. هم چنین ناگفته نماند که یک منبع کسب درامد در تلگرام به حساب می آید.

طراحی ربات تلگرام یک فرآیند نسبتاً ساده است و می توان آن را با استفاده از یک زبان برنامه نویسی مانند پایتون یا جاوا و php انجام داد. با کمی تلاش، می توانید یک ربات تلگرام ایجاد کنید که نیازهای خاص شما را برآورده کند.

ساخت ربات تلگرام با php (ترفند خفن و سریع ۱۴۰۲) را به شما پیشنهاد میکنم.

telegram bot hello

تلگرام چیست؟ چه نوع پلتفرمی می باشد.

آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام: چرا باید یک ربات تلگرام بسازم؟

اصلا لازمه که یک ربات تلگرام داشته باشم؟

همانطوری که قبلا خدمتتون عرض کردم: ربات تلگرام می تواند بسیاری از کارهایی که قبلا شما بصورت دستی انجام می دادین را بصورت خودکار و بدون هیچگونه خطایی انجام دهد. که می تواند بسیار زیاد در وقت شما صرفه جویی کند و با آسودگی خاطر کارهاتون رو سیستمی کنید.

انگار که یک کارمندی را استخدام کردین البته یک کارمند نمی تواند ۲۴ ساعته و بدون توقف و استراحت کار کند ولی ربات تلگرام جهت رفع این مشکل گزینه بسیار مناسبی است. و این در واقع یکی از مزایای ربات ها می باشد. با دیگر امکانات و مزایای ربات تلگرام آشنا شوید.

انجام کارها بدون توقف و با دقت بالا تنها توسط ربات تلگرام امکان پذیر است.

طراحی ربات‌ تلگرام همچنین باعث افزایش سرعت کار و خلاقیت می‌شود. با استفاده از ربات‌ها، می‌توانید فعالیت‌های خود را به صورت هوشمندانه و سریع‌تر انجام دهید. همچنین، این ربات‌ها می‌توانند ابزاری برای تشویق خلاقیت شما و تیمتان در بهترین شکل ممکن باشند، زیرا با اتکا به تکنولوژی و هوش مصنوعی، محدودیت‌ها را برای شما کاهش می‌دهند و ایده‌ها را به واقعیت تبدیل می‌کنند.

چه کسی پروفایل تلگرام شما را چک میکند؟ + ۵ نکته ارزشمند چک پروفایل را بشناسید.

انواع ربات های تلگرام
آشنایی با انواع ربات های تلگرام

منظور از ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری چیست؟

چگونه یک ربات تلگرام بسازیم خیلی راحته زیرا ۶ مرحله برای ساخت و برنامه نویسی ربات تلگرام وجود داره. که مرحله اول، ساخت اکانت ربات تلگرام است. به این منظور که در مرحله اول باید اکانت ربات تلگرام را بسازیم و تا ربات مون به دنیا بیاد در واقع وارد دنیای تلگرام می شود. و پس از آن باید یکسری تنظیمات امنیتی ، نمایشی و ارتباطی را بسته به نیازمون فعال کنیم.

که تلگرام برای ساخت ربات ها خودش یک رباتی رو معرفی کرده تا امکان ساخت ربات ها را در بستر تلگرام برای کاربران فراهم کند. و آن ربات بات فادر ( BotFather ) است.

telegram botfahter

چگونه یک ربات تلگرام بسازیم؟

پس برای ساخت ربات تلگرام در مرحله اول باید اکانت ربات را بسازد که در این مرحله برای ربات یک نام ، یوزر نیم ، تصویر پروفایل ، توضیحات ربات و دیگر تنظیماتی  که بعدا با آن ها آشنا خواهید شد، برای ربات انتخاب می شود. که از بین این موارد انتخاب یوزر نیم مناسب اهمیت بیشتری دارد چون که بقیه موارد در صورت نیاز قابل تغییر هستند ولی یوزرنیم ربات را به هیچ وجه نمی توان تغییر داد. زیرا پل ورود و ارتباط  کاربران با ربات می باشد.

سورس کد جوین اجباری ربات به همراه آموزش و نصب ربات تلگرام در هاست را مشاهده کنید.

پس نتیجه میگیریم که مرحله اول ساخت ربات تلگرام ، ساخت اکانت ربات تلگرام است.

فیلم آموزشی ساخت ربات تلگرام در 1 دقیقه

آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام : ساخت اکانت ربات تلگرام

و تا اینجا به قسمت مهم آموزش ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری رسیدیم که محور و موضوع اصلی این مقاله است. این قسمت نیز شامل چند مرحله است ولی نگران نباشید بصورت گام به گام  تمام مراحل را خدمت شما توضیح خواهم داد.

تلگرام برای ساخت ربات ها خودش یک رباتی رو ایجاد تا امکان ساخت ربات ها را برای کاربران خود فراهم کنه. در واقع از طریق این ربات حساب های کاربری ربات ها ایجاد می شود یا به عبارتی دیگه ربات ها به این طریق در تلگرام فعال می شوند.

پس برای ساخت حساب کاربری ربات تلگرام در ابتدا باید وارد ربات فادر شد. که جهت ارتباط با حساب های کاربری تلگرام به زودی مقاله ایی در این خصوص خدمت شما آماده خواهم کرد و بطور کامل روش های ارتباط با اکانت های تلگرام را آموزش خواهم داد. تا با انواع مختلف حساب های کاربری تلگرام نیز آشنا شوید.

ولی در اینجا بصورت سریع و خلاصه یکی دو روش پر کاربرد رو خدمت شما معرفی میکنم، که قطعا شما هم از این روش ها استفاده کرده اید و اگر خیر. این موضوع برای شما جدید، مفید و سودمند خواهد بود.

معرفی کانال های تیک آبی تلگرام ۱۴۰۲ را به شما پیشنهاد میکنم.

آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام : روش های ارتباط با حساب های کاربری

روش های ارتباط با ربات بات فادر ؟

چگونه وارد ربات بات فادر (BotFather ) بشم؟ 

ممکنه بگین خب ما الان دونستیم که برای ساخت ربات تلگرام باید از ربات بات فادر استفاده کنیم. اما چگونه وارد این ربات بشیم…؟

روش اول : جستجو در خود تلگرام

به این منظور شما باید در نسخه تلگرام خود از باکس جستجو استفاده کنید و با وارد کردن یوزر نیم بات فادر (BotFather) لیستی از ربات هایی که در یوزر نیم آنها این یوزر نیم وجود دارد را مشاهده خواهید کرد. ولی شما باید رباتی که تیک آبی رنگ که بیانگر مورد تایید تلگرام است را انتخاب کنید.

ارتباط با ربات بات فادر از طریق جستجو

که در اینجا بنده از نسخه دسکتاب استفاده میکنم و همانطوری که مشاهده میکنید لیستی از ربات ها و یا حساب های کاربری که یوزر نیم ربات بات فادر درون آن ها است نمایش داده شده که از بین آنها باید اولین ربات دارای تیک آبی را انتخاب نمائیم.

که بعدا نیز مقاله جدیدی درباره نکات مهم جستجو در تلگرام خدمت شما آماده خواهم کرد تا با ترفندهای بسیار کاربردی جستجو در تلگرام آشنا شوید.

روش دوم : ارسال یوزر نیم ربات بات فادر و کلیک بر آن

در این روش شما باید وارد یک چت بشین (وارد یک حساب کاربری بشین ) و یوزنیم ربات بات فادر را به همراه  @ ارسال کنید. (BotFather@) و بروی آن کلیک کنید و به این طریق مستقیما وارد ربات فادر خواهید شد و صفحه ایی همانند تصویر زیر برای شما نشان داده می شود.

البته روش هایی دیگری نیز وجود دارد که در آموزش های بعدی ، خدمت شما خواهم گفت.

جهت اطلاع از جدیدترین آموزش ها و دانلود فیلم های آموزشی برنامه نویسی ساخت ربات تلگرام عضو کانال اشلون شوید.

و پس از استفاده از دو روش بالا ، وارد ربات فادر خواهید شد.

ورود به ربات بات فادر

آموزش ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری : شروع ساخت ربات تلگرام

که در اینجا باید بروی دکمه START جهت ارتباط و ساخت ربات تلگرام  کلیک کنید. و همانطوری که مشاهده میکنید در یک پیام خوشامدگویی لیستی از تمام دستورات و کامندهای ربات بات فادر ارسال میشه که از طریق این کامندها می توان از عملکرد ربات استفاده کرد.

که البته این دستورات در دسته های مختلفی قرار گرفته و همانطوری که قبلا خدمت شما گفتم در یک جلسه آموزشی جدید تمام عملکرد این دستورات را خدمت شما خواهم گفت.

البته شما هم قادر خواهید بود که همچنین دستوراتی را برای ربات مورد نظرتان ایجاد کنید. ولی برای مشخص کردن عملکرد آنها باید برنامه نویسی ربات تلگرام را یاد بگیرید.

کسب درآمد از تلگرام | ۱۵ روش خفن و مطمئن پول سازی با تلگرام را بشناسید.

همه ی دستورات و کامند های ربات بات فادر

آموزش ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری : کامندهای پر کاربر ربات BotFather

و در اینجا دو کامند پرکاربرد ربات بات فادر را خدمت شما معرفی میکنم که از طریق آن ها میتوان برای ساخت و مدیریت ربات های تلگرام استفاده کرد. که عبارتند از :

کامند newbot/ :

یکی از پرکاربردترین و مهم ترین دستورات ربات تلگرام Botfather همین کامند newbot است. و به همین دلیل است که در ابتدای همه دستورات قرار گرفته است. تا در همان ورود به ربات از آن استفاده شود. ساخت ربات ها هم تنها از طریق کامند امکان پذیر است. پس جهت اکانت ربات تلگرام در Botfather باید از دستور newbot/ استفاده کنیم.

کامند mybots/ :

اگر میخواهید ربات تلگرامتان را مدیریت کنید این کامند به شما کمک می کند. در واقع به عبارتی دیگه : از این کامند برای مدیریت ربات های که ساخته اید ازش استفاده می شود.

 هنگام ارسال این دستور در ابتدا لیستی از ربات هایی که ساخته اید برای شما بصورت دکمه های شیشه ایی نمایش داده می شود.و پس از انتخاب هر ربات وارد پنل مدیریت آن می شوید. که به این طریق قادر به تغییر مشخصات ربات از جمله نام ، تصویر پروفایل ، توضیحات ابتدایی ورود به ربات و دیگر تنظیمات ربات را میتونید اعمال کنید.

تیک آبی تلگرام – معرفی ۶ روش گرفتن تیک آبی تلگرام برای شما مفید است.

آموزش نحوه ارسال کامند ها به ربات BotFather

خب پس تا اینجا دونستیم که برای ساخت ربات باید از کامند newbot استفاده کنم و همچنین اگر خواستیم ربات موردنظرمان را مدیریت کنیم باید از کامند mybots استفاده کنیم.

اما چگونه این درخواست ها ( کامند ها ) رو ارسال کنیم؟

۲ روش برای ارسال دستورات به ربات بات فادر وجود داره :

روش اول ارسال کامند ها به ربات Botfather : کلیک کردن بروی دستوراتی که در پیغام ورود به ربات تلگرام ارسال شده، است. به این منظور کافی که بروی کامند موردنظرتان کلیک کنید تا درخواست مربوطه به ربات بات فادر ارسال بشه و با توجه به نوع کامندی که ارسال کردین نتیجه موردنظر برای شما ارسال خواهد شد و به اینگونه شما قادر خواهید بود با ربات تعامل برقرار کنید. و عملکرد کامند ها را مشاهده کنید.

روش دوم ارسال کامند ها به ربات Botfather : بب اگر تازه وارد ربات بات فادر شدین در استفاده از روش اول بسیار راحت هستین، اما زمانی که پس از مدتی با ربات کار کرده باشید و درخواست های متعددی ارسال کردین و پیام اولی را مشاهده نمی کنید دیگر نمی توانید با کلیک کردن بر کامند مورد نظر شما از لیست کامند ها، درخواست تان را ارسال کنید.

ولی می توانید بصورت اینلاین به تمامی کامندهای ربات نیز دسترسی داشته باشید اون هم تنها با وارد کردن کاراکتر ( / ) در باکس نوشتاری.

و به این گونه لیست کامندها برای شما نشان داده می شوند و بسته به نیاز خود می توانید کامندتان را انتخاب کنید. دقیقا مشابه تصویر زیر.

نمایش دستورات ربات بات فادر بصورت اینلاین

همانطوری که مشاهده می کنید با وارد کردن / (اسلش) لیست کامندهای ربات ظاهر می شوند. وحال شما میتواند کامند خود را انتخاب کنید.

نکته : اگر روش کلیک کردن برای شما راحتر از تایپ کردن اسلش است. می توانید یک پیام نامعتبر ارسال کنید ، تا پیام راهنمایی استفاده از دستورات ربات تلگرام بات فادر برای شما نمایش داده شود. و به این طریق شما نیز قادر خواهید بود با کلیک کردن از کامند مورد نظرتان استفاده کنید.

خب تا اینجا هم با نحوه ارسال کامند ها به ربات بات فادر آشنا شدیم. 

تلگرام مارکتینگ چگونه می تواند به افزایش کسب درامد ما از تلگرام کمک کند.

آموزش گام به گام ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری 

 در اینجا قصد دارم مراحل اصلی ساخت ربات تلگرام را خدمت شما بگم تا شیوه صحیح ساخت ربات تلگرام یا بهتره بگم ساخت اکانت ربات تلگرام آشنا شوید.

 اولین مرحله انتخاب نام برای ربات است و بهتره که یک نام مناسب و مرتبط با عملکرد آن انتخاب شود تا در لیست جستجوهای کاربران نیز نمایش داده شود و افرادی زیادی با ربات شما آشنا شوند و این تنها یکی از ساده ترین روش های افزایش اعضای ربات ها و همجنین کانال نیز می باشد. 

آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام : انتخاب نام ربات 

 خب پس از اینکه کامند newbot/ رو ارسال کردین بات فادر از شما میخواهد که نامی برای ربات موردنظرتون انتخاب کنید. در انتخاب نام باید بسیار دقت کنید تا نام مرتبط و مناسبی را پیدا کنید.

انتخاب نام برای ربات در ربات بات فادر

آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام : انتخاب یوزنیم ربات 

قطعا می دونید که جهت ارتباط به ربات های تلگرام به انتخاب یوزر نیم نیاز هست. همانند کد ملی است که در سطح کشوری برای هر شخصی در نظر گرفته شده که به هیچ وجه قابل تغییر نیست . ولی نام ربات را می توان تغییر داد .

و پس از اینکه نامی برای ربات مورد نظرتان انتخاب کردین بات فادر ازمون میخواد که یک یوزر نیم برای ربات انتخاب کنیم. که انتخاب یوزر نیم از انتخاب نام ربات مهم تره تا کاربران در پیدا کردن ربات راحتر باشند. اما برای انتخاب یوزر نیم ربات باید از یکسری قواعد استفاده کنیم.

قواعد انتخاب یوزر نیم برای ربات تلگرام : 

 • واژه bot باید در انتهای یوزر نیم ربات قرار داده شود.
 • تعداد کاراکترهای یوزنیم باید بین ۵ تا ۳۲ کاراکتر باشه (نباید کمتر از ۵ و بیشتر از ۳۲ کاراکتر باشد.)
 • تنها میتوان از کاراکتر های…
  • لاتین
  • اعداد
  • underscore ( _ ) استفاده کرد.
 • هم چنین نمی توان از اعداد در ابتدای یوزرنیم استفاده کرد. 

خب پس باید قواعد بالا را در انتخاب یوزر نیم رعایت کنیم. و پس از ارسال یوزر نیم پیغام تبریک ساخت ربات تلگرام برای شما ارسال خواهد شد. همان طوری که درتصویر زیرمشاهده می کنید. اکانت ربات تلگرام ساخته و وارد دنیای تلگرام شد.

آموزش ساخت ربات تلگرام در ربات بات فادر

مشخصات نهایی رباتی که ساختیم 

نام ربات : منبع آموزشی

 یوزر نیم ربات : Manbae_Amozeshi_bot

توکن ربات : ۸۲۳۸۷۱۵۶۴:AAHA1N3GAXzSjc7-PBJzjkuCcyT7qSU_EoU

لینک ربات : https://t.me/manbae_Amozeshi_bot

12 راهکار برای ساخت یوزرنیم ربات تلگرام خفن :

 1. مختصر و ساده باشد. یوزرنیم باید مختصر باشد تا کاربران بتوانند آن را به راحتی به خاطر بسپارند.
 2. مرتبط با موضوع ربات باشد. یوزرنیم باید با موضوع ربات مرتبط باشد تا کاربران بتوانند به راحتی آن را درک کنند.
 3. منحصر به فرد باشد. یوزرنیم باید منحصر به فرد باشد تا کاربران بتوانند آن را به راحتی از ربات های دیگر تشخیص دهند.
 4. جذاب باشد. یوزرنیم باید جذاب باشد تا کاربران بخواهند آن را به خاطر بسپارند و از آن استفاده کنند.
 5. قابل جستجو باشد. یوزرنیم باید قابل جستجو باشد تا کاربران بتوانند آن را به راحتی در موتورهای جستجو پیدا کنند.
 6. قابل پخش باشد. یوزرنیم باید قابل پخش باشد تا کاربران بتوانند آن را به راحتی در چت ها و کانال ها استفاده کنند.
 7. قابل تلفظ باشد. یوزرنیم باید قابل تلفظ باشد تا کاربران بتوانند آن را به راحتی به دیگران بگویند.
 8. قابل یادآوری باشد. یوزرنیم باید قابل یادآوری باشد تا کاربران بتوانند آن را به راحتی به خاطر بسپارند.
 9. قابل تشخیص باشد. یوزرنیم باید قابل تشخیص باشد تا کاربران بتوانند آن را به راحتی از ربات های دیگر تشخیص دهند.
 10. قابل استفاده باشد. یوزرنیم باید قابل استفاده باشد تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند.
 11. استفاده از اسم‌ها و نام‌های مشهور: از اسم‌های شناخته شده یا نام‌های محبوبیت بالا برای یوزرنیم ربات استفاده کنید.
 12. ترکیب کلمات: کلمات مختلف را ترکیب کنید و یک یوزرنیم خلاقانه ایجاد کنید.
 13. استفاده از حروف اول کلمات: از حروف اول کلمات مهم و معنی‌دار استفاده کنید و یک یوزرنیم خاص ایجاد کنید.
 14. انتخاب نام‌های مرتبط با موضوع ربات: اگر ربات شما مرتبط با یک موضوع خاص است، از نام‌های مرتبط با آن موضوع استفاده کنید.
 15. حفظ طول معقول: یوزرنیم شما بهتر است نه خیلی کوتاه باشد که بسیار رایج است و نه بسیار طولانی که ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.
 16.  اجتناب از کاراکترهای تکراری: از تکرار کردن کاراکترها در یوزرنیم خود اجتناب کنید تا آن را بهتر بسازید.
 17. بررسی دستیار خودکار: اگر ایده‌های خود به پایان رسید، از دستیار خودکار یا ابزارهای آنلاین برای ساخت یوزرنیم خفن استفاده کنید.
 18.  اطلاعات رقبا: مطالعه و بررسی یوزرنیم‌های رقبا می‌تواند به شما ایده‌های خوبی برای انتخاب یوزرنیم خاص بدهد.
 19. تست کردن: قبل از نهایی کردن یوزرنیم، آن را تست کنید و مطمئن شوید که به درستی کار می‌کند و قابل پذیرش است.
 20. از فینگلیش و معادل کلمات کلیدی شما در دیگر زبان ها استفاده کنید: می توانید از کلمات مترادف یا همون معنی همان کلمات در دیگر زبان ها را استفاده کنید.

در اینجا چند نمونه از یوزرنیم های خفن برای ربات های تلگرام آورده شده است:

 • @bot_news
 • @bot_weather
 • @bot_stock
 • @bot_quotes
 • @bot_games
 • @bot_music
 • @bot_movies
 • @bot_books
 • @bot_travel
 • @bot_food

در اینجا چند نکته اضافی برای انتخاب نام کاربری ربات تلگرام آورده شده است:

 • اگر ربات شما برای یک کسب و کار است، می‌توانید از نام تجاری کسب و کار خود در نام کاربری استفاده کنید.
 • اگر ربات شما برای یک محصول است، می‌توانید از نام محصول در نام کاربری استفاده کنید.
 • اگر ربات شما برای یک سرویس است، می‌توانید از نام سرویس در نام کاربری استفاده کنید.
 • اگر ربات شما برای یک فرد است، می‌توانید از نام فرد در نام کاربری استفاده کنید.
 • اگر ربات شما برای یک گروه است، می‌توانید از نام گروه در نام کاربری استفاده کنید.

با پیروی از این نکات، می‌توانید یک نام کاربری ربات تلگرام خفن انتخاب کنید که برای کاربران جذاب باشد و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

امیدوارم این راهکارها به شما در ساخت یک یوزرنیم خفن برای ربات تلگرامتان کمک کند.

دستورات ربات تلگرام BotFather  (کامند های ربات) : آشنایی بیشتر با دستورات مدیریت ربات تلگرام

همه ی دستورات ربات تلگرام بات فادر عباتند از : 

/newbot – create a new bot
/mybots – edit your bots

Edit Bots
/setname – change a bot’s name
/setdescription – change bot description
/setabouttext – change bot about info
/setuserpic – change bot profile photo
/setcommands – change the list of commands
/deletebot – delete a bot

Bot Settings
/token – generate authorization token
/revoke – revoke bot access token
/setinline – toggle inline mode (https://core.telegram.org/bots/inline)
/setinlinegeo – toggle inline location requests (https://core.telegram.org/bots/inline#location-based-results)
/setinlinefeedback – change inline feedback (https://core.telegram.org/bots/inline#collecting-feedback) settings
/setjoingroups – can your bot be added to groups?
/setprivacy – toggle privacy mode (https://core.telegram.org/bots/features#privacy-mode) in groups

Web Apps
/myapps – edit your web apps (https://core.telegram.org/bots/webapps)
/newapp – create a new web app (https://core.telegram.org/bots/webapps)
/listapps – get a list of your web apps
/editapp – edit a web app
/deleteapp – delete an existing web app

Games
/mygames – edit your games (https://core.telegram.org/bots/games)
/newgame – create a new game (https://core.telegram.org/bots/games)
/listgames – get a list of your games
/editgame – edit a game
/deletegame – delete an existing game

 • newbot/ – این دستور یک ربات جدید ایجاد می کند. برای ایجاد یک ربات جدید، باید نام و نام کاربری ربات خود را وارد کنید. نام کاربری باید با bot یا _bot به پایان برسد.
 • mybots/ – این دستور لیست تمام ربات های شما را نشان می دهد. می توانید از این دستور برای ویرایش یا حذف ربات های خود استفاده کنید.
 • setname/ – این دستور نام یک ربات را تغییر می دهد.
 • setdescription/ – این دستور توضیح یک ربات را تغییر می دهد.
 • setabouttext/ – این دستور متن درباره یک ربات را تغییر می دهد.
 • setuserpic/ – این دستور عکس نمایه یک ربات را تغییر می دهد.
 • setcommands/ – این دستور لیست دستوراتی را که یک ربات پاسخ می دهد تغییر می دهد.
 • deletebot/ – این دستور یک ربات را حذف می کند.
 • token/ – این دستور یک توکن مجوز جدید برای یک ربات تولید می کند.
 • revoke/ – این دستور توکن دسترسی ربات را لغو می کند.
 • setinline/ – این دستور حالت خطی را برای یک ربات فعال یا غیرفعال می کند. حالت خطی به ربات ها اجازه می دهد بدون اینکه به عنوان مخاطب اضافه شوند در چت ها استفاده شوند.
 • setinlinegeo/ – این دستور درخواست های مکان خطی را برای یک ربات فعال یا غیرفعال می کند. درخواست های مکان خطی به ربات ها اجازه می دهد مکان کاربر را درخواست کنند.
 • setinlinefeedback/ – این دستور تنظیمات بازخورد خطی را برای یک ربات تغییر می دهد. بازخورد خطی به کاربران اجازه می دهد بازخوردی به ربات ها ارائه دهند.
 • setjoingroups/ – این دستور کنترل می کند که آیا یک ربات می تواند به گروه ها اضافه شود یا خیر.
 • setprivacy/ – این دستور حالت حریم خصوصی را برای یک ربات در گروه ها فعال یا غیرفعال می کند. حالت حریم خصوصی از اضافه شدن ربات ها به گروه ها بدون اجازه کاربر جلوگیری می کند.
 • myapps/ – این دستور لیست تمام برنامه های وب شما را نشان می دهد. برنامه های وب وب سایت هایی هستند که می توانند در چت های تلگرام جاسازی شوند.
 • newapp/ – این دستور یک برنامه وب جدید ایجاد می کند.
 • listapps/ – این دستور لیست تمام برنامه های وب شما را نشان می دهد.
 • editapp/ – این دستور یک برنامه وب را ویرایش می کند.
 • deleteapp/ – این دستور یک برنامه وب موجود را حذف می کند.
 • mygames/ – این دستور لیست تمام بازی های شما را نشان می دهد. بازی ها ربات های تعاملی هستند که می توانند در چت های تلگرام بازی شوند.
 • newgame/ – این دستور یک بازی جدید ایجاد می کند.
 • listgames/ – این دستور لیست تمام بازی های شما را نشان می دهد.
 • editgame/ – این دستور یک بازی را ویرایش می کند.
 • deletegame/ – این دستور یک بازی موجود را حذف می کند.

این دستورات مهم و کاربردی هستند و با استفاده از آنها می‌توانید ربات تلگرام خود را بهتر مدیریت کنید. توصیه می‌شود قبل از استفاده از هر دستور، مطالعه و توجه کافی به راهنما و توضیحات مرتبط با هر دستور داشته باشید.

سوالات متداول ساخت ربات تلگرام

چگونه می‌توانم یک ربات تلگرامی بسازم؟

جواب: برای ساخت یک ربات تلگرام، با ربات BotFather در تلگرام ارتباط برقرار کنید و مراحل ساخت را دنبال کنید.

ربات بات فادر (BotFather) چیست و چه کاربردهایی دارد؟

جواب: BotFather رباتی در تلگرام است که  برای ساخت ربات تلگرام و مدیریت  تنظیمات آن استفاده کنید.

چطور می‌توانم نام ربات تلگرام را تعیین کنم؟

جواب: در مراحل ساخت ربات توسط BotFather، این امکان وجود دارد که نام دلخواه برای ربات خود انتخاب کنید.

آیا می‌توانم تصویر پروفایل ربات تلگرام را تغییر دهم؟

جواب: بله، شما می‌توانید تصویر پروفایل ربات خود را انتخاب و تغییر دهید.

آیا BotFather می‌تواند توکن ربات را به من ارسال کند؟

جواب: بله، پس از ساخت ربات توسط BotFather، این ربات به شما توکنی اختصاصی ارسال خواهد کرد.

چه اطلاعاتی می‌توانم از توکن ربات استفاده کنم؟

جواب: توکن ربات، اطلاعاتی است که شما به کمک آن می‌توانید ربات خود را مدیریت کنید و آن را برنامه نویسی کنید به امکانات مختلف دسترسی داشته باشید.

آیا می‌توانم دسترسی‌های ربات تلگرام را مدیریت کنم؟

جواب: بله، شما می‌توانید دسترسی‌ها و قابلیت‌های مختلف ربات تلگرام خود را تنظیم کنید.

چطور می‌توانم پیام‌های خوش‌آمدگویی برای رباتم تعیین کنم؟

جواب: با استفاده از BotFather، می‌توانید پیام خوش‌آمدگویی را تعیین کنید که هنگامی که کاربران با ربات شما ارتباط برقرار می‌کنند، برایشان ارسال شود.

آیا ربات‌های تلگرامی می‌توانند به صورت خودکار پیام ارسال کنند؟

جواب: بله، ربات‌های تلگرامی می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، به صورت خودکار پیام ارسال کنند.

آیا امکان ارسال پیام‌های چندگانه به کاربران در یک زمان وجود دارد؟

جواب: بله، شما می‌توانید پیام‌های چندگانه به کاربران ربات خود ارسال کنید.

ربات‌های تلگرامی می‌توانند به فایل‌ها و عکس‌ها دسترسی داشته باشند؟

جواب: بله، ربات‌های تلگرام می‌توانند به فایل‌ها و عکس‌های مختلف دسترسی داشته باشند و آن‌ها را به کاربران ارسال کنند.

ربات تلگرامی می‌تواند به کانال‌ها دسترسی داشته باشد؟

جواب: بله، ربات‌های تلگرام می‌توانند به کانال‌ها دسترسی داشته باشند و در آن‌ها فعالیت کنند.

چگونه می‌توانم ربات تلگرامی را به گروه‌ها اضافه کنم؟

جواب: برای اضافه کردن ربات تلگرام به گروه‌ها، به ربات BotFather بروید و دستورات مربوطه را اجرا کنید.

آیا می‌توانم یک ربات تلگرام را حذف کنم؟

جواب: بله، پس از ساخت ربات تلگرام شما می‌توانید ربات خود را به صورت دائمی حذف کنید.

آیا برای ساخت ربات تلگرام نیاز به توانایی برنامه‌نویسی دارم؟

جواب: بله، برای ساخت ربات‌های پیشرفته نیاز به توانایی برنامه‌نویسی دارید، اما برای ربات‌های ساده می‌توانید از روش‌های ساده استفاده کنید.

از چه زبان های برنامه نویسی برای ساخت ربات تلگرام می توان استفاده کرد؟

جواب: ربات‌های تلگرام به زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی از جمله Python، JavaScript، Java ، php و …

نویسنده
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *